Rozhodli jste se, že se Bulharsko, Chorvatsko nebo jiná země stane vaším druhým domovem v zahraničí? Zajímá vás, zda tato země bude pro vás ta pravá a zda bude také splňovat požadavky na vaši zdravotní péči? Rozhodně vám doporučujeme, abyste se na to připravili.

 

Před každou cestou do zahraničí doporučujeme našim klientům, aby se pojistili. Sami jsme to zažili v loňském roce, kdy jsme museli řešit akutní zdravotní problémy a díky pojištění jsme vše zvládli velmi dobře. Pro krátkodobé pobyty v zahraničí je také možné uzavřít takový typ zdravotního pojištění, který poskytuje i vaše banka, pokud jste v dané zemi platili platební kartou – doporučujeme se informovat ve vaší bance. My jsme naštěstí toto zdravotní pojištění měli prostřednictvím naší banky.

 

Pokud však uvažujete o dlouhodobém pobytu delším než 3 měsíce, je třeba mít buď zdravotní pojištění v dané zemi, nebo uzavřít zdravotní pojištění v zahraničí u nás a ověřit si, zda vaše pojistka zahrnuje krytí možných zdravotních rizik v dané zemi, například v Bulharsku. V rámci EU působí v zahraničí také řada světových pojišťoven, které nabízejí velmi dobré podmínky zdravotního pojištění. Můžete se tedy pojistit i tam. V případě starších osob doporučujeme mít také mezinárodní zdravotní pojištění, které slouží i k přepravě pacienta mezi zeměmi.

 

Většina lidí má v dnešní době také zdravotní připojištění. Rozhodně byste své zdraví neměli nechat náhodě, protože to nikdy nespí 😊.

top hodnocení ⭐⭐⭐⭐⭐
MMCEPI 2023
;