Podle statistik z posledních let, ale i podle našich reálných zkušeností, jsou hlavními zahraničními kupci nemovitostí v Bulharsku občané různých zemí Evropské unie, ale i obyvatelé zemí mimo EU, v současné době především z Izraele a Ukrajiny.

V minulosti byli největšími zahraničními kupci nemovitostí v Bulharsku především občané Ruské federace. Vzhledem k současné situaci jsou nyní největšími prodejci nemovitostí právě oni. Jejich prodeje nemovitostí pramení z obavy, že jim bude odepřen vstup do Evropské unie. Velký počet ruských občanů zde však stále celoročně žije kvůli současné situaci v zemi a kvůli obavám z války.

Největší boom kupujících zažily rezidenční nemovitosti v Bulharsku v letech 2021-2023 především z ukrajinské strany. Z pochopitelných důvodů hledali ukrajinští občané útočiště ve stabilní evropské zemi, která má nejnižší ceny nemovitostí.

Stálou oblibu Bulharska registrují občané Spojeného království, z nichž mnozí zde žijí celoročně. Tvoří zde své komunity a mají svá oblíbená letoviska.

Velký boom kupujících zaznamenávají také obyvatelé Německa a Izraele. V posledních letech se však zvyšuje zájem i ze strany občanů dalších zemí, například Belgičanů, Nizozemců, ale také Čechů, Poláků, Maďarů a Slováků.

Každý, kdo má v Bulharsku apartmán, vám potvrdí, že pravidelné letecké spoje jsou v každém ročním období plně obsazeny lidmi z České republiky a Slovenska, kteří si již léta užívají nemovitosti u moře.

Trh s nemovitostmi je zde dynamický a dobrá nabídka nemovitostí se dlouho neohřeje. Zájem je z mnoha zemí.

Bulharsko je v současné době oblíbenou destinací zahraničních investorů, kteří hledají levné nemovitosti na pobřeží Černého moře s vyhlídkou na růst cen, který by mohl přijít s přijetím měny euro.

top hodnocení ⭐⭐⭐⭐⭐
MMCEPI 2023
;