Pokud hledáte klidnější a menší letovisko s jemným zlatavým pískem, čistým a pozvolným vstupem do moře – Sveti Vlas je tou správnou volbou. Na první pohled vypadá toto městečko velmi spořádaně, klidně, obklopené zelení a pohořím Stará Planina. V letovisku najdete mnoho luxusních hotelových komplexů a krásná okolní příroda vás jistě okouzlí.

Panuje zde naprosto pohodová atmosféra, ať už toto místo navštívíte na začátku července nebo uprostřed horké sezóny. Zdejší ulice a pláže jsou prosté davů, hlučných diskoték a osvětlených kolotočů.

Je zde však vše, co od letoviska očekáváte – obchody, služby, pekárny a skvělé restaurace.

Pláže jsou zde jednoduše nádherné, klidné s dostatkem lehátek a odpočinkových míst. Můžete také využít hřiště na plážový volejbal nebo si hodit frisbee, všude je spousta místa. Spousta barů a restaurací vám zpestří horké dny a dodá potřebný odpočinek a prázdninovou atmosféru.

Ale dokud vás odpočinek na pláži neomrzí – aktivnější dovolenkáři se mohou vydat na některou z nenáročných turistických tras nebo se jen tak projít lesem pěšky či na kole a prozkoumat nedaleké pohoří Stara Planina. Najdete zde jedinečnou kombinaci čistého horského vzduchu, mořského klimatu a krásné přírody.

Upozorňujeme také na největší jachetní přístav Marina Dinevi, který má kapacitu až 300 jachet. Při svých procházkách se máte rozhodně na co dívat. Celý přístav je lemován luxusními obchody a skvělými restauracemi, kde se podávají čerstvé mořské plody. Zároveň můžete využít bohatou nabídku lodních výletů a navštívit okolí, projet se vodním taxi do historického města Nesebar, projet se na banánu, projet se na Speed Boatu nebo objevit další vodní atrakce.

Historie:

Dnešní místo Sveti Vlas byla původně rybářská vesnice, kterou ve 2. století založilo řecké obyvatelstvo a její původní název zněl Larissa. Název Sveti Vlas se začal používat až ve 14. století. Město bylo převážně řecké až do 20. století, kdy většina místních Řeků emigrovala zpět do Řecka.

Poloha

Letovisko se nachází pouhých 5 km od rušného hlavního letoviska Slunečné pobřeží a 35 km od letiště v Burgasu. Dobře dostupná veřejná doprava zajistí bezproblémové spojení a místním autobusem se do letoviska Slunečné pobřeží dostanete za 15-20 minut. Toto letovisko doporučujeme navštívit, pokud chcete vyrazit na větší nákupy nebo pokud máte chuť na rušné bary a diskotéky.

Pokud hledáte pohodlnější dopravu z letiště Burgas do Sveti Vlas – bulharská taxislužba pro vás přijede přímo na letiště a za 30 minut jste ve svém apartmánu nebo hotelu. Cena taxislužby se pohybuje kolem 35 €.

Máte rádi historii, památky a gastronomii? Pak nezapomeňte navštívit Nesebar, který je na seznamu světového dědictví UNESCO a je vzdálen pouhých 13 km. Doprava do Nesebaru je velmi snadná – můžete využít městskou hromadnou dopravu (má zde konečnou zastávku), nebo si vzít vodní taxi a užít si jízdu po moři – stojí to za to. 😊

top hodnocení ⭐⭐⭐⭐⭐
MMCEPI 2023
;