Slunečné pobřeží je jedním z nejoblíbenějších letovisek, kde si můžete užít skvělý odpočinek a nádherné západy slunce…

Slunečné pobřeží se nachází na pobřeží Černého moře nedaleko starobylého města Nesebar, které je na seznamu světového dědictví UNESCO.

Je vzdáleno pouhých 30 km od mezinárodního letiště Burgas a necelých 100 km od letiště Varna. Díky nízkonákladovým leteckým společnostem Ryanair a Wizz air a jejich pravidelným letům je jeho dostupnost velmi výhodná a cenově příznivá.

Mezi letištěm a letoviskem Slunečné pobřeží je velmi snadné a rychlé dopravní spojení autobusem, taxíkem nebo můžete využít transferové služby hotelu, ve kterém jste ubytováni.

Slunečné pobřeží si již léta udržuje pozici největšího a nejoblíbenějšího plážového letoviska v Bulharsku, kam každoročně během léta míří turisté z celé Evropy. Letovisko se nachází v malebné a ekologicky čisté zátoce, která se pyšní modrou vlajkou, jež je symbolem čistoty moře. Široké písečné pláže s pozvolným vstupem do moře jsou ideálním místem pro dovolenou rodin s dětmi a starších lidí, ale nejen ti si zde přijdou na své. Tisíce mladých lidí z celého světa každoročně navštěvují oblíbenou pláž Cacao, která je proslulá svým nočním životem plným diskoték a barů.

Vynikající kuchyně bohatá na speciality z mořských plodů a středomořské chutě je cenově velmi dostupná. Skvělé jídlo a nádherné západy slunce si můžete vychutnat se sklenkou vychlazeného piva nebo místního vína ve stylových restauracích nebo barech.

Turistická sezóna zde trvá od května do října. V létě se teplota moře pohybuje kolem 26-28 °C. Široké pláže s jemným pískem jsou dlouhé až 6 km.

Příležitosti k procházkám za poznáním najdete v historickém městě Nesebar, zatímco klidnější pláže a krásná letoviska vás okouzlí v nedalekých letoviscích Sveti Vlas a Elenite.

A pokud vás z tolika procházek budou bolet nohy – můžete využít dobré autobusové spojení, malý turistický vláček nebo vodní taxi a nechat se unést prázdninovou atmosférou.

Vítejte na Slunečném pobřeží, užívejte si a relaxujte!

top hodnocení ⭐⭐⭐⭐⭐
MMCEPI 2023
;