Ochutnávka kvalitních vín v rodinném vinařství DiVes v bulharském Pomorie

Chtěli byste v Bulharsku zažít i něco jiného než jen pláž? Pokud se nacházíte v letoviscích v okolí Slunečného pobřeží, Pomoria nebo Aheloy – máme pro vás tip!

Přijeďte si užít nezapomenutelnou degustaci 5 medailových vín spojenou s prohlídkou historie do místního rodinného vinařství DiVes. Na takovou degustaci rozhodně doporučujeme jet taxíkem 😊.

Degustaci doprovází předkrmy a voda: – pstruh z Rodop s Muškátem; – zelenina (čerstvá i sušená) z Thrákie s rosé; – bulharský sýr z Plovdivské oblasti s merlotem; – lukanka (místní salám) z pohoří Stara Planina s pamidou (nejstarší bulharská odrůda vína); – čokoládové tyčinky se sladkým vínem Dives.

Vinařství nabízí velkou degustační místnost pro 50 osob a bezplatné parkoviště. Určitě ochutnejte červené víno Mrelo Barrique Special Selection 2012, které získalo zlatou medaili za vysoce kvalitní vína na nejprestižnější světové soutěži vín Decanter World Wine 2014.

Vinařství DiVes Estate bylo postaveno na historickém návrší krále Simeona Velikého, toto návrší se nachází 10 minut jízdy od letoviska Slunečné pobřeží, mezi obcemi Aheloy a Kableshkovo. Z jeho polohy se otevírá nádherný výhled na mořské pobřeží. Na jihovýchodních svazích kopcovité krajiny v blízkosti vinařství se rozprostírají vinice a levandulové sady. Hrozny zde krásně dozrávají díky mírně horkému létu a stálému podzimu. Hřejivé slunce, slané moře a stálý mořský vánek jsou pro chuť tohoto vína zásadní.

Místo bylo pojmenováno po králi Simeonovi Velikém (863-927), protože se předpokládá, že 20. srpna 917 n. l. z tohoto místa vedl a vyhrál bitvu u Aheloy. Tato bitva je jednou z největších v Evropě v celém středověku. Zpočátku se zdálo, že byzantská vojska mají převahu, ale v nejkritičtějším okamžiku zaútočil bulharský král Simeon se svou jízdou a zbylými vojsky, která se do té doby skrývala. Byzantská armáda se rozprchla a byla Bulhary zničena. Simeon Veliký dosáhl rozhodujícího vítězství.

Přijďte si vychutnat skvělá bulharská vína, o kterých toho víme tak málo!.

  • Adresa je:
  • Vinařství DiVes Estate
  • Simeonův kopec č. 3, obec, Pomorie
top hodnocení ⭐⭐⭐⭐⭐
MMCEPI 2023
;