Nad letoviskem Slunečné pobřeží se nahoře na kopci rozprostírá skutečně gurmánský klenot – Restaurace s názvem Khan’s stan (Chánův stan).

Toto místo na kopci s neskutečným výhledem na Slunečné pobřeží, Sveti Vlas a Nesebar je známé místním obyvatelům jako Hanska Shatra. Nachází se na místě, kde středověký Chán Krum založil tábor, aby obléhal Nesebar. Připomenutí bulharské historie a dědictví vás touto cestou zvou si vychutnat místní obyvatelé, kde zažijete neopakovatelný zážitek místní gastronomie a zábavy, tak jak to věděl jen on sám – velký Chán Krum.

Restaurace Khan´s Tent je nejnavštěvovanější atrakce mezi turisty hlavně jako místo pro zábavu, místo pro mistrovská díla kulinářského umění. Konstrukce restaurace má za cíl připomínat tvarem a velikostí bulharských chánů. Z jeho rozsáhlých teras se vám naskytne nádherný výhled do zeleně a na letoviska Slunečné pobřeží, Nesebar a Svatý Vlas. Toto jedinečné místo vám může nabídnout skvělý čas pro vás a vaše přátele, zpříjemněný hudbou, místními specialitami a různými představeními zábavné estrádní show. Zažijete zde různé tance, akrobatická vystoupení a triky. Khanův stan je otevřen každý den od 9:00. ráno do noci 24.00hod. Dostanete se tam taxíkem nebo autobusem.

Místo nabízí nádherný výhled během dne i v noci. Uvnitř budovy můžete vidět speciální trůnní sál s nápisy, které zobrazují tradice, způsob života a historii starých Bulharů. Obsluha v restauraci se snaží napodobit staré časy a proto skoro všichni číšníci mají dlouhé brady, jejichž cílem je vypadat jako původní Bulhaři, který vypadali stejně. Ve spodní části restaurace se nachází Piano bar a pro ty, kteří mají rádi krásný výhled, je k dispozici velká terasa s výhledem na moře a hory.

Navštivte i vy při nejbližší návštěvě Slunečného pobřeží tento unikát a vychutnejte si s rodinou a přáteli skvělou večeři, společnou zábavu a nezapomenutelné chvíle.

 

Podívejte se na výhled tak, jak jsme ho zažili my:

https://www.youtube.com/watch?v=CiRXovPN9eU

Zdroj informací restaurace Khan´s Tent jsme čerpali zde:

http://hanska-shatra.com/main/about-us/about-khans-tent/

MMCEPI 2023