Koupili jste nemovitost v Chorvatsku a potřebujete si založit bankovní účet pro běžné platby? Proces není složitý a banka vše zařídí poměrně rychle.

 

Pro otevření bankovního účtu pro cizince v Chorvatsku je třeba, abyste si nechali přidělit vlastní číslo OIB (Osobni Identifikacijski Broj). Budete také potřebovat platný cestovní pas nebo občanský průkaz. Budete muset vyplnit formulář nebo žádost o otevření bankovního účtu pro cizince. Formulář si můžete stáhnout online na webových stránkách banky nebo jej získat osobně v bance. Možná umíte dobře chorvatsky, ale většina zaměstnanců bank mluví dobře anglicky nebo německy, takže byste neměli mít problémy s komunikací. Proces je poměrně rychlý.

 

Vhodné je mít účet v chorvatské bance kvůli SEPA platbám, abyste mohli převádět finanční prostředky z jednoho účtu na druhý, platit běžné poplatky spojené s provozem nemovitosti, zálohy na elektřinu, vodu, odvoz odpadu apod..

 

Většina bank nabízí online platební služby a mobilní bankovnictví, což je výhodné zejména pro placení účtů. Platbu jednoduše naskenujete pomocí QR kódu, který najdete na každém platebním příkazu, a údaje o platbě se automaticky vyplní, pak už jen stačí platbu autorizovat, kliknout na odeslat a je to 🙂

top hodnocení ⭐⭐⭐⭐⭐
MMCEPI 2023
;