• Chorvatsko je oblíbenou turistickou destinací s krásnými plážemi, historickými památkami, přírodou a kulturními zážitky.
  • Tato země má navíc mnoho výhod a je bezesporu jednou z nejatraktivnějších z hlediska investic do nemovitostí.

Jednou z hlavních výhod investice do nemovitostí na pobřeží v Chorvatsku je stabilní hodnota ceny nemovitosti, která je spojena s lokalitou.
Záhřeb +8,0 %, Split +6,9 %, Rijeka +6,4 %.

Ceny v hlavním městě Záhřebu a v přímořských lokalitách rostly nejvíce před zavedením eura jako měny ve 3. čtvrtletí 2021, a to v průměru o 17 %. Ceny nemovitostí si nadále udržují růst. Stále existuje větší poptávka než nabídka a omezené možnosti výstavby. Příjmy z pronájmu turistů zůstávají atraktivní.

Více než 70 000 cizinců vlastní nemovitosti na jadranském pobřeží. Pouze 3 % zahraničních kupujících si vybrala město Záhřeb. Nejoblíbenějšími lokalitami pro cizince jsou Dubrovník, Split, Opatija, Istrie, ostrov Hvar a ostrov Brač.
Nejvíce zahraničních kupců nemovitostí tvoří: Němci, Rakušané, Britové, Slovinci, Slováci, Češi, Nizozemci, Maďaři a Rusové.

Hlavním důvodem odolnosti trhu s nemovitostmi v Chorvatsku je omezená nabídka nemovitostí, stabilitu přináší také zavedení měny euro v 01/2023 a vstup do schengenského prostoru.
Přetrvává také zájem z celého světa o návštěvu Chorvatska a každoroční nárůst turistického ruchu. O Chorvatsko se stále více zajímají lidé z Kanady, USA, Švýcarska a dalších zemí. Nepochybně k tomu přispěl i seriál Hra o trůny, který zpopularizoval různé oblasti Chorvatska, z čehož nyní těží především domácí. Otevřely se také možnosti krátkodobých pronájmů mimo sezónu.

Stabilní ekonomika, vysoká důvěra investorů, každoroční investice, které země vynakládá na zlepšení cestovního ruchu a infrastruktury, již v Chorvatsku přinášejí své ovoce. Chorvatsko se také snaží vybudovat stabilní udržitelný cestovní ruch s ohledem na zachování svého přírodního bohatství, aby země byla pro budoucí generace stejná, jakou ji zažíváme dnes.

Vývoj cen nemovitostí v Chorvatsku můžete čtvrtletně sledovat zde:
https://www.globalpropertyguide.com/Europe/Croatia?ref=breadcrumb.

top hodnocení ⭐⭐⭐⭐⭐
MMCEPI 2023
;