Hledáte apartmán nebo dům u moře, který bude splňovat všechna vaše kritéria?

Blízkost pláže, nádherný výhled a dostatek občanské vybavenosti v bezprostřední blízkosti… a to je jen několik přání na vašem seznamu? Krásné Chorvatsko nabízí mnohem víc. Toulky kamennými uličkami historických měst, vychutnávání místní kuchyně s výhledem na moře, bezkonkurenčně křišťálově čisté moře a přátelské lidi, se kterými si můžete s úsměvem popovídat.

V naší nabídce nemovitostí najdete domy u moře, apartmány u moře, tradiční kamenné domy i luxusní novostavby na první linii moře. Zaměřujeme se na Istrii – ostrov Krk, kam vede volný most z pevniny. Celé pobřeží od Zadaru až po Dubrovník. Brač, Hvar, Šolta, Čiovo, Murter, Pag a další ostrovy. Podle vašich preferencí vám rádi najdeme objekt na míru a poradíme vám, která lokalita u moře pro vás bude nejvhodnější.

Tady jsou základní informace, které byste měli znát před koupí nemovitosti v Chorvatsku.

1. Cena nemovitosti

Cena nemovitosti, kterou vidíte na našich stránkách, je již včetně provize realitní kanceláře, dále registrace na finančním úřadě, v ceně jsou zahrnuty také právní služby včetně přípravy Smluv a úředních překladů do místního jazyka. V rámci celého procesu dokončujeme vše „na klíč“, včetně přepisů energií, odpadů, vody apod. Pomáháme také se zajištěním specifických požadavků klienta, jako je kotvení lodí, parkování apod. Pomůžeme i s nastavením elektronických plateb.
Důležité upozornění: Spolupracujeme pouze s ověřenými realitními kancelářemi v Chorvatsku a neúčtujeme si naši provizi. Cena za nemovitost je stejná, jako byste ji kupovali od chorvatské realitní kanceláře. Věříme, že pro naše klienty je jednodušší, když o tak důležité věci, jako je koupě nemovitosti v zahraničí, komunikují v místním jazyce, kdy vám vše podrobně vysvětlíme a vaše požadavky zapracujeme do smlouvy a vás to nestojí prakticky nic navíc. Zkontrolujeme stav, dokumenty a upozorníme na případná rizika. Důležité je také zdůraznit, že naším klientem je kupující, a proto se pro něj snažíme vyjednat co nejlepší podmínky.

2. Poplatky při koupi nemovitosti

V Chorvatsku se při koupi nemovitosti od prodávajícího, který není plátcem DPH, platí státní daň z převodu/koupě nemovitosti ve výši 3 % z ceny nemovitosti (cena bez provize a poplatků).
Tato daň z nabytí nemovitosti vám bude vyměřena na základě výzvy místního finančního úřadu. Obvykle můžete očekávat, že výzvu k zaplacení státní daně obdržíte od jednoho měsíce, případně to může trvat několik měsíců až 1 rok od data podání Žádosti o převod nemovitosti na příslušný úřad.
Důležité upozornění: Pokud kupujete novou nemovitost, která je mladší než 2 roky (od vydání stavebního povolení), od prodávajícího, který je plátcem DPH – kupující neplatí 3% daň z nabytí nemovitosti. Nemovitost však nesměla být před samotnou koupí využívána k bydlení a pronájmu! V tomto případě daň platí prodávající nebo developer, který je plátcem DPH. To platí i pro koupi pozemku, na který bylo vydáno stavební povolení a prodávající je plátcem DPH.
Daň z nabytí se platí pouze jednou od okamžiku odvolání a v následujících letech vám toto dodatečné zdanění nevzniká.

3. Daň z příjmů z prodeje nemovitosti

Pokud vlastníte nemovitost v Chorvatsku méně než 3 roky (počítáno od data uvedeného na kupní smlouvě/prodejní smlouvě) a rozhodnete se ji prodat, jste povinni zaplatit 20% daň z příjmu z rozdílu mezi kupní a prodejní cenou. Pokud se rozhodnete nemovitost prodat po 3 letech od koupě – daň z příjmu neplatíte.

4. Roční daň z nemovitosti, poplatky za rekreační nemovitosti

Pokud jste vlastníkem nemovitosti s trvalým pobytem v Chorvatsku, jste osvobozeni od placení tzv. roční daně z nemovitosti, jak jsme zvyklí u nás.
Pokud jako vlastník nemovitosti nemáte v Chorvatsku trvalé bydliště, platíte jednou ročně tzv. místní rekreační daň, kterou určuje místní úřad, pod který spadáte. Výše poplatku se liší podle oblasti, kde se nemovitost nachází, činí přibližně 3 až 7 EUR za m2 užitné plochy vaší nemovitosti.

top hodnocení ⭐⭐⭐⭐⭐
MMCEPI 2023
;