Přemýšlíte o koupi nemovitosti u moře v oblíbeném Chorvatsku?

Ať už hledáte něco většího nebo menšího, nemovitost u moře bude přínosem nejen pro vás, ale i pro vaše blízké na dlouhá léta dopředu. Chorvatsko je totiž jednou z nejoblíbenějších zemí pro lidi, kteří si zde snadno dokáží představit dlouhodobý pobyt, a to nejen na dobu důchodu. Mentalita Chorvatů a jejich jazyk jsou nám opravdu blízké. Dnes je zcela běžné potkat Chorvata, který má v Chorvatsku nemovitost a který si užívá dlouhotrvající teplé slunečné dny po celý rok, a to nejen během dovolené v horkém létě.

Aby se pro vás koupě nemovitosti u moře stala potěšením a ne starostí, přinášíme vám základní postupy, které vám přiblíží, jak celý proces probíhá, pokud máte zájem o koupi nemovitosti v této krásné zemi.
  1. Výběr lokality

V první řadě je důležité vědět, kde se vám v Chorvatsku líbí a kde si dokážete představit dlouhodobý pobyt. V nabídce máme široký výběr nemovitostí z Istrie – ostrov Krk, kam vede volný most z pevniny. Celé pobřeží od Zadaru až po Dubrovník. Krk, Brač, Hvar, Šolta, Čiovo, Murter, Pag a další. Podle vašich preferencí vám najdeme objekt na míru a v případě, že nemáte rezervovanou lokalitu, rádi vám poradíme, která lokalita u moře pro vás bude nejvhodnější.

.

  1. Nabídka nemovitostí

Nenabízíme pouze nemovitosti, které vidíte na našich webových stránkách. Spolupracujeme s největšími chorvatskými realitními kancelářemi a není v našich silách mít na našich stránkách veškerou jejich nabídku. Ceny našich nemovitostí jsou však stejné jako u chorvatských realitních kanceláří, a proto jsou bez jakéhokoli navýšení našich dalších poplatků. Zjednodušeně řečeno – kupujete je za stejnou cenu jako přímo od chorvatských realitních kanceláří.

Na prohlídkách ukazujeme co nejvíce nemovitostí, které jsou volné, a někdy se jedná i o „tajné nabídky“ přímo od majitelů, kteří si nepřejí být zveřejněni na realitních portálech.

 

  1. Osobní prohlídky nemovitostí

Nejlepší roční období pro prohlídky osobních nemovitostí jsou říjen až duben. Turistická sezóna začíná již v květnu a končí v září a je velmi obtížné naplánovat prohlídky během sezóny pronájmu, kdy jsou v nemovitostech rekreanti. Také majitelé nemovitostí nemusí být vždy Chorvaté a klíče a vstupy do nemovitostí je třeba naplánovat předem, aby o nich majitel věděl. Proto prohlídky je dobré plánovat s předstihem. Proto nás neváhejte kontaktovat a my vám rádi vypracujeme osobní nabídku, ať už máte zájem o investiční byty vhodné k pronájmu, levné domy k rekonstrukci, stavební parcely u moře, novostavby, luxusní domy, hotely nebo komerční prostory.

.

  1. Proces výběru nemovitosti

Jakmile se rozhodnete pro koupi konkrétní nemovitosti, prvním krokem je projít všechny dokumenty k této nemovitosti a poté připravit Smlouvu o smlouvě budoucí – Chorvatskou předběžnou smlouvu. Ta stanoví všechny důležité věci, aby mohla následovat konečná kupní smlouva – Předběžná smlouva. V obou smlouvách již musí být uvedeno vaše OIB (osobní identifikační číslo). U Smlouvy o smlouvě budoucí již platíte rezervační poplatek a ten činí 10 % z ceny nemovitosti. Smlouvy a celý proces se vyřizuje prostřednictvím notáře a advokáta.

Po podpisu konečné Kupní smlouvy (Dohody) podáváme Návrh na zápis nového vlastníka do katastru nemovitostí.

Nakonec – malé upozornění

Vůbec nedoporučujeme kupovat nemovitost v Chorvatsku na vlastní pěst. Majitelé nemovitostí vám často sdělí informace, které nejsou zcela pravdivé. Rozdrobenost pozemků je velmi vysoká, stavby často nejsou zkolaudované, vypořádané nebo je staví několik rodin. Z vlastní zkušenosti víme, že ani jeden obchod, který jsme dosud v Chorvatsku uzavřeli, nebyl úplně jednoduchý. Denně komunikujeme s právníky o tom, jak upravit smlouvy tak, aby byly ve váš prospěch. Kromě toho chorvatština je možná snadná pro běžné běžné věci na dovolené, ale právní jazyk je úplně jiný. Vše je třeba zařídit tak, abyste nepřišli o své úspory a celý proces proběhl v pořádku.

 

Zajímají vás všechny poplatky, které jsou spojeny s koupí nemovitosti v Chorvatsku?

Zajímají vás všechny poplatky, které jsou spojeny s koupí nemovitosti v Chorvatsku?
Pro více informací klikněte zde: https://relaxproperties.sk/kupa-nehnutelnosti-pri-mori-chorvatsko/.

 

top hodnocení ⭐⭐⭐⭐⭐
MMCEPI 2023
;