.

Je investice do Bulharska výhodná?

Abychom vám na tuto otázku odpověděli, přinášíme vám 10 důvodů, které ilustrují, proč může být investice do Bulharska tím nejlepším investičním rozhodnutím, jaké jste kdy učinili:

1. Členství v Evropské unii

Bulharsko je členem Evropské unie od 1. ledna 2007.

2. V současné době stabilní LEV, vyhlídky na novou měnu euro.

Bulharsko se v současné době nachází v takzvané „čekárně na euro“, výhled přijetí evropské měny je stanoven na 1. ledna 2025. Z tohoto důvodu se očekává, že nemovitosti na pobřeží Černého moře budou mít silný růstový potenciál. Tato skutečnost byla pozorována i v posledních letech.

Bulharsko zaznamenalo ve třetím čtvrtletí roku 2022 nejvyšší meziroční růst cen nemovitostí mezi zeměmi EU v jihovýchodní Evropě (JVE), a to o 15,6 %, těsně následované Slovinskem s 15,4 %.

Zdroj: Eurostat k 12. 1. 2023

3. Členství v klíčových organizacích NATO a EU

Bulharsko je považováno za politicky a ekonomicky stabilní zemi. Je součástí klíčových organizací EU, NATO a WTO (Světové obchodní organizace). Bulharsko rovněž usiluje o vstup do schengenského prostoru a jeho cílem je stát se součástí největší zóny bez hranic na světě.

4. Cenově dostupné nemovitosti

Bulharsko nabízí vysoce kvalitní nemovitosti za jedny z nejnižších cen v Evropě; například Sofie, hlavní město země, nabízí nižší srovnatelné komerční nájemné než podobná evropská města, jako jsou Budapešť, Praha, Varšava a Atény. Zajímavá je investice do nemovitostí na pobřeží Černého moře, kde lze skutečně koupit atraktivní byty ve skvělých rezidenčních bytových komplexech již od 37 000 eur. Od zavedení evropské měny se očekává, že ceny nemovitostí si udrží svou hodnotu s výhledem na jejich růst.

5. Nižší náklady na energie

Pokud se rozhodnete odejít do důchodu nebo pracovat z Bulharska, výrazně ušetříte na účtech za energie, protože náklady na elektřinu jsou zhruba o dvě třetiny nižší než evropský průměr.

  1. Strategická geografická poloha

Bulharsko má strategickou polohu na východě a spojení s dalšími zeměmi, které jsou součástí EU. Dobrým signálem a výhodou pro tuto rozvíjející se zemi jsou také rostoucí realitní trhy v sousedním Turecku a Řecku, blízkost Ruska a Blízkého východu. Z geografického hlediska má Bulharsko obrovskou přírodní výhodu, a to jak z ekonomického, tak z geopolitického hlediska. Udržuje si přímý přístup na některé z nejrychlejších a největších trhů v Evropě (samozřejmě včetně jednotného trhu) a jeho geografická poloha mu umožňuje obsluhovat Evropu, Rusko, severní Afriku a Blízký východ – pro klíčové rozvíjející se trhy zejména v následujících letech.

  1. Vyspělá dopravní infrastruktura

Bulharsko má 4 hlavní letiště, která jej spojují s mnoha destinacemi po celém světě. Nacházejí se ve velkých městech – Sofie, Plovdiv, Varna, Burgas. Stejně tak dva hlavní přístavy – ve Varně a Burgasu.

Bulharsko se neustále zlepšuje díky rozsáhlé a moderní dopravní infrastruktuře.

8. Klima a přírodní možnostijako skvělou nízkonákladovou variantu pro období důchodu..

Všechna místa a roční období jsou skvělá, protože země má krásné hory, kde lidé v zimě rádi lyžují, nebo letní odpočinek, protože je zde mnoho přímořských vesnic, které jsou ideální pro trávení letních dnů na pláži. Zima je u moře mnohem mírnější.

  1. V poslední době přilákalo mnoho zahraničních investic
  2. .

Po přečtení tohoto seznamu vás možná nepřekvapí, že Bulharsko v posledních letech přilákalo mnoho zahraničních investic. To je samo o sobě skvělým důvodem, protože to poskytuje ujištění, že mnoho dalších investorů vidí v Bulharsku vysoký potenciál. Podle Konference OSN o obchodu a rozvoji (UNCTAD) se příliv přímých zahraničních investic do Bulharska udržuje na stálé úrovni více než 1 miliardy eur. To není vzhledem k velikosti ekonomiky vůbec málo.

  1. Rychlé a snadné zapojení do místní komunity
  2. .

Lidé v Bulharsku jsou jedni z nejpohostinnějších, takže vaše začlenění do místní komunity je velmi snadné. Jídlo také není k zahození, Bulharsko má velký výběr místních skvělých jídel, která se v průběhu let příliš nezměnila a jsou nedílnou součástí bulharské kuchyně. Kromě místní kuchyně najdete všude různé další možnosti, jak se stravovat podle světových kuchyní a chutí.

Domluvit se tu není těžké, protože mladá generace dobře ovládá angličtinu, ale i další jazyky, jako je němčina, francouzština, ruština, španělština, italština. Tyto jazyky se často vyučují ve školách, kde se o ně mladí lidé velmi zajímají a neustále se v nich zdokonalují kvůli své budoucnosti.

 

 

Informace čerpány

Zdroj:

https://www.startingbusiness.com/blog/investing-bulgaria

top hodnocení ⭐⭐⭐⭐⭐
MMCEPI 2023
;