10 důvodů proč investovat v Bulharsku

Je investování v Bulharsku výhodné?

 

Na zodpovězení této otázky Vám přinášíme 10 důvodů, které ilustrují, proč investování v Bulharsku může být tím nejlepším investičním rozhodnutím, jaké jste kdy udělali:

  1. Členství v Evropské unii

Bulharsko je členem Evropské unie od 1. 1. 2007.

  1. Momentálně stabilní LEV, již za dva roky jsou výhledy pro novou měnu Euro

Společně s Chorvatskem je Bulharsko v takzvané „čekárně na Euro“, kde je výhled na přijetí evropské měny stanoven na 1. Ledna 2023.

  1. Členství v klíčových organizacích NATO a EU

Bulharsko je považováno za politicky a ekonomicky stabilní zemi. Je součástí v klíčových organizacích EU, NATO a WTO (Světová obchodní organizace).

  1. Cenově dostupný realitní prostor

Bulharsko nabízí vysoce kvalitní nemovitosti za jedny z nejnižších cen v Evropě; například Sofie, hlavní město země, nabízí menší srovnatelné komerční nájemné než podobná evropská města, jako je Budapešť, Praha, Varšava a Athény. Zajímavé jsou investice do nemovitostí na pobřeží Černého moře, kde skutečně dokážete koupit atraktivní apartmány ve skvělých hotelových komplexech již od 20.000 €. Od zavedení evropské měny se očekává, že ceny nemovitostí v atraktivních lokalitách v horizontu několika let by mohly růst rychlejším tempem.

  1. Nižší náklady na energii

Pokud byste se rozhodli přestěhovat na důchod, případně pracovat z Bulharska, budete mít značné úspory na účtech za energii, protože náklady na elektřinu jsou zhruba o dvě třetiny levnější než průměr v Evropě.

  1. Strategické geografické umístění

Bulharsko má strategickou polohu na východě a spojení s ostatními zeměmi, které jsou součástí EU. Rostoucí trhy s nemovitostmi v sousedním Turecku a Řecku, blízkost Ruska a Blízkého východu jsou také dobrými signálem a výhodami pro tuto rozvíjející se zemi. V geografii má Bulharsko obrovskou přírodní výhodu, a to jak z ekonomického, tak i geopolitického hlediska. Udržuje si přímý přístup na některé z nejrychlejších a největších trhů v Evropě (včetně samozřejmě jednotného trhu), jeho zeměpisná poloha umožňuje obsluhovat Evropu, Rusko, severní Afriku a Blízký východ – pro klíčové rozvíjející se trhy hlavně v příštích letech.

 

  1. Pokročilá dopravní infrastruktura

Bulharsko má 4 hlavní letiště, která jej spojují s mnoha destinacemi po celém světě. Nacházejí se ve velkých městech – Sofia, Plovdiv, Varna, Burgas. Stejně jako dva hlavní přístavy – ve Varně a Burgasu.

Bulharsko se neustále zdokonaluje díky rozsáhlé a moderní dopravní infrastruktuře.

  1. Klima a přírodní možnosti

Kvůli velkému zájmu turistů je Bulharsko preferovaným cílem, neboť množství lidí nejen z Evropy a Ruska investuje do dovolenkových domů a apartmánů. V poslední době stále více obyvatel Evropy volí tuto zemi jako skvělou volbu nízkých nákladů pro období důchodu.

Všechna místa a roční období jsou skvělá, protožezemě má krásné hory, kde lidé v zimě milují lyžování nebo letní odpočinek, neboť je zde mnoho přímořských vesnic, které jsou jako stvořené pro strávení letního dne na pláži. Zima je u moře mnohem mírnější.

 

  1. Za poslední období přilákalo množství zahraničních investic

Po přečtení tohoto seznamu vás možná nepřekvapí, když zjistíte, žeBulharsko přitahovalo v posledních letech mnoho zahraničních investic. To je samo o sobě velký důvod, protože poskytuje jistotu, že mnoho dalších investorů v Bulharsku vidí vysoký potenciál. Podle Konference OSN o obchodu a rozvoji (UNCTAD), příliv přímých zahraničních investic (PZI) v Bulharsku zůstal na konzistentní úrovni více než 1 miliarda. USD ročně, což není vzhledem k velikosti ekonomiky malý výkon.

 

  1. Rychlé a snadné zapojení se do místní komunity

Lidé v Bulharsku jsou jedni z nejpohostinnějších lidí, takže vaše integrace mezi místní komunitu je mimořádně snadná. Jídlo také nesmíme vynechat, Bulharsko má velkou škálu místních skvělých jídel, která se za ta léta až tak moc nezměnila a jsou nedílnou součástí bulharské kuchyně. Kromě místní kuchyně naleznete všude různé další možnosti stravování světových kuchyní a chutí.

Není těžké se zde dorozumět, protože mladá generace mluví dobře anglicky, jakož i jinými jazyky, jako jsou němčina, francouzština, ruština, španělština, italština. Tyto jazyky se často vyučují ve školách, kde má o ně velký zájem mládež a kvůli své budoucnosti se v nich neustále zdokonalují.

 

 

Informace čerpané

Zdroj:

https://www.startingbusiness.com/blog/investing-bulgaria

top hodnocení ⭐⭐⭐⭐⭐
MMCEPI 2023
;